czwartek, 4 czerwca 2009

Bruksela: wybory do PE w Twitter i EuroparlTV

Wybory do parlamentu Europejskiego będzie można śledzić na żywo w 22 językach w serwisie internetowym Twitter oraz w internetowej telewizji Parlamentu Europejskiego - EuroparlTV.

Serwis Twitter,

to nowe narzędzie, dzięki któremu, wszyscy zainteresowani mogą na gorąco śledzić przygotowania do ogólnoeuropejskiego głosowania. Twitter pozwoli też Europejczykom poczuć atmosferę wieczoru wyborczego 7 czerwca.
„Krótkie komunikaty będą zawierały najświeższe informacje na temat przebiegu głosowań w państwach członkowskich” – zapewnia dziś Serwis prasowy PE.

Przez trzy lata od uruchomienia serwis zyskał rzesze wiernych fanów. Codziennie miliony użytkowników wysyłają posty krótsze od standardowej wiadomości SMS (140 znaków), by podzielić się z przyjaciółmi własnymi spostrzeżeniami, dać znać o sobie, czy podesłać ciekawy link.

Twitter stał się również wygodnym narzędziem dla dziennikarzy obywatelskich i dla wszystkich, którym zależy, by informacja błyskawicznie dotarła do wielu zainteresowanych.
EuroparlTV

Relacji z przebiegu wyborów europejskich na żywo i w 22 językach, podjęła się internetowa telewizja Parlamentu Europejskiego - EuroparlTV.

Na bieżąco będą pojawiać się szacunkowe wyniki wyborów oraz dane dotyczące frekwencji. Napływające informacje komentowane będą przez ekspertów i gości zaproszonych na wyborczy wieczór do Parlamentu Europejskiego. Reporterzy EuroparlTV będą również rozmawiać z politykami przebywającymi w europejskich stolicach - Berlinie, Rzymie, Warszawie i Dublinie.

Komentarzami dotyczącymi przebiegu wyborów oraz przewidywanego składu nowego Parlamentu Europejskiego podzielą się przewodniczący Parlamentu i szefowie grup politycznych na specjalnie zwołanej konferencji prasowej o godzinie 23.00.

Wieczór wyborczy rozpocznie się od trzech debat poświęconym bieżącym tematom społeczno-gospodarczym. Pełny program wieczoru można znaleźć na kanale EuroparlTV.
PS

Wstępny program wieczoru wyborczego (niedziela, 7 czerwca):
19.15 Rozpoczęcie i prezentacja programu
19.30 Debaty
19.30-20.00 Kryzys finansowy i ekonomiczny. (Program przygotowują France 24 i Radio France International)
20.00-20.30 Społeczne aspekty kryzysu. Odrodzenie ekonomii. (Euronews)
20.40-21.30 Demokracja i obywatelstwo w Unii Europejskiej. Quo Vadis Europo? (Canal24H/TVE)
21.35 Frekwencja: analiza i reakcje
21.40 Wybory w oczach młodych wyborców
21.50 Zoom wyborczy: Wybory w Irlandii i w Niemczech
22.00 Wyniki: analiza i reakcje
22.10 Wyzwania na przyszłość: sytuacja społeczna i gospodarcza w Europie, środowisko
--- od 22.30 Podział miejsc w przyszłym Parlamencie
22.40 Zoom wyborczy: Wybory w Polsce i we Włoszech
23.00 Konferencja prasowa
23.45 Nowy Parlament: reakcje ze stolic, przegląd prasy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz