czwartek, 21 maja 2009

Bruksela: jaki będzie dziennikarski wieczór wyborczy?

W weekend wyborczy dziennikarze obecni w Brukseli będą mogli skorzystać ze wszystkich udogodnień, jakie na co dzień oferuje serwis prasowy i audiowizualny Parlamentu Europejskiego – poinformował Serwis prasowy Parlamentu Europejskiego.

Sala prasowa we wzmocnionej na te dni obsadzie będzie czynna w sobotę, 6 czerwca, w godzinach 12. 00-20. 00 oraz w niedziele, 7 czerwca, w godzinach 12. 00-3. 00 rano. W sali prasowej dziennikarze będą mogli uzyskać informacje w 22 językach dotyczące frekwencji w poszczególnych państwach członkowskich oraz szacunkowych wyników wyborów.

Jak wynika z komunikatu Serwisu prasowego PE, na wieczór wyborczy zaplanowane zostały trzy debaty z udziałem polityków, ekspertów i czołowych komentatorów politycznych. Ich tematy to: „Kryzys finansowy i gospodarczy” (France24, RFI), „Społeczne konsekwencje kryzysu gospodarczego” (Euronews), „Demokracja i obywatelstwo w UE. Quo vadis Europa” (Canal24H/TVE)

Debaty w 22 językach państw unijnych oraz arabskim i rosyjskim będą transmitowane przez kanały telewizyjne (gospodarzy debat) oraz za pośrednictwem Europe-by-Satellite, EPLive i EuroparlTV. Natomiast przez EP Live, EuroparlTV i witryny internetowej PE podawane będą wszystkie aktualizowane na bieżąco informacje, które zgromadzi zespół serwisu prasowego przy współpracy z personelem biur informacyjnych Parlamentu w 27 państwach członkowskich.

W sali plenarnej stanie olbrzymi ekran telewizyjny, na którym od godziny 22. 00 wyświetlane będą wyniki głosowań.

O godzinie 23. 00 na ekranie w sali plenarnej transmitowana będzie konferencja prasowa przewodniczącego PE H-G. Potteringa i przewodniczących grup politycznych. Dziennikarze zgromadzeni w sali plenarnej w Brukseli będą mogli zadawać pytania politykom zgromadzonym w studiach telewizyjnych w innych miastach Europy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz