wtorek, 24 marca 2009

Masłów: Portal Informacyjny Masłów Info i TV Masłów Info.

Miło mi donieść, że "czterolatek" - Regionalny Portal Informacyjny Masłów Info, który powstał 25 marca 2005 roku stale zyskuje rosnącą rzeszę użytkowników. Ponad 2 tysiące podstron, kilka tysięcy odsłon dziennie, to zasługa kilkuosobowego zespołu redakcyjnego, co ciekawe złożonego z zapaleńców – młodzieży, która w ten sposób spędza swój czas wolny. Piszę te słowa dlatego z satysfakcją, gdyż w 1998 r. wymyślałem i zakładałem w masłowskiej gminie pierwszą gazetę samorządową „Kurier Masłowski”.

Gdy ponad 10 lat temu tylko z długopisem i czystą kartką w kratkę wymyślałem gazetę samorządową miałem nieodparte przeświadczenie, że w gminie znajdującej się prawie w samym centrum Łysogór jest bardzo dobry klimat na rozwój mediów. I po latach okazuje się że nie bylo to wówczas złudzenie. Z satysfakcją obserwuję bowiem rozwój "Kuriera Masłowskiego", który żyje własnym życiem. Moje zainteresowanie wzbudzają też od kilku lat: Portal Informacyjny Masłów Info i TV Masłów Info.

Portal Masłów Info zasłynął w Polsce pierwszą lokalną internetową telewizją, tworzoną przez młodzież. Ramówka internetowej telewizji składa się z audycji informacyjnych, publicystycznych, sportowych, są też reportaże, audycje poradnikowe i rozrywkowe. Audycje kierowane są głównie do mieszkańców gminy Masłów. Z zainteresowaniem oglądają je też widzowie - internauci z całego regionu świętokrzyskiego.

"Czołową audycją TV Masłów Info jest serwis informacyjny – "Flesz Masłowski". To przegląd najważniejszych wydarzeń minionych tygodni. W "Rozmowie Masłów Info" poruszane są sprawy budzące emocje wśród widzów. Dużą popularnością cieszy się także program „Maxxx”. To program o charakterze rozrywkowym, co miesiąc naszym widzom serwujemy sporą dawkę humoru w śmiesznych filmikach, jakie znajdujemy w internecie” – czytam w informacji, którą Redakcja przysłała na moją skrzynkę mailową z okazji czterolecia swojego istnienia.

Młodzi ludzie mają się czym pochwalić. W tym roku zespół redakcyjny przygotował wiele nowości. W programie „Pasje”, prezentuje ludzi, którzy swoimi zainteresowaniami dzieją się z innymi, opowiadają o tym co ich kręci w tym co lubią, czym się zajmują. Z kolei telewizyjne spotkania z biblioteką to program, w którym dziennikarze odwiedzają biblioteki, aby poznać opinie stałych bywalców na temat książek, które warto przeczytać ale też o tych, które nie są ciekawe..

Nawiązaliśmy też współpracę z internetową telewizją urzędu marszałkowskiego, efektem jest audycja „Informacje Świętokrzyskie”, w której podsumowujemy najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w regionie świętokrzyskim. Czwartą nowością jest program poradnikowy "Piękne oczy", to coś dla kobiet, które lubią ładnie wyglądać – informuje Michał Michta, redaktor naczelny Masłów Info.

Jako mieszkańca regionu świętokrzyskiego cieszy mnie, że Masłów Info, to marka rozpoznawana już nie tylko w tej podkieleckiej gminie ale w regionie świętokrzyskim i kraju. Często bowiem, jako człowieka związanego z mediami świętokrzyskimi pytano mnie w rożnych zakątkach kraju o masłowską telewizję.

- Wydawać by się mogło, że do szczęścia nic więcej nie potrzeba. A jednak… - Potrzeb jest sporo, nowy sprzęt, serwery, oprogramowanie, to wszystko kosztuje, a pieniędzy niestety jak na lekarstwo – pisze redaktor Michał Michta.

W sytuacji, gdy wszystkie media w Polsce borykają się z kryzysem, dziwne byłoby, gdyby akurat pod tym względem było akurat w Masłowie El Dorado. Ważne, że młodzi ludzie się nie poddają. Zespół redakcyjny pozyskał na swoją działalność środki z Unii Europejskiej. Zawiązane zostało też stowarzyszenie. Obecnie utrzymuje się z kilku reklam oraz pomocy sponsorów.
PS
Foto udostępnione do publikacji z archiwum Portalu Informacyjnego Masłów Info

Na zdjęciu: Redakcja Masłów Info w komplecie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz