czwartek, 12 marca 2009

Świętokrzyskie: przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu

„Województwo świętokrzyskie znajduje się na szarym końcu, jeśli chodzi o wykorzystywanie Internetu przez mieszkańców” – alarmuje Lech Janiszewski, członek Zarządu Województwa

Przedstawiciele samorządów z Daleszyc, Słupi Koneckiej, Skarżyska Kościelnego, Staszowa, Strawczyna oraz ze starostw w Opatowie i Kielcach jako jedyni z województwa odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w szkoleniu z zakresu Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – budowa społeczeństwa informacyjnego.

„Spotkanie dotyczyło zasad korzystania ze środków przeznaczonych dla osób o niskich dochodach lub osób niepełnosprawnych na przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu, tj. na pokrycie kosztów uzyskania komputera, dostępu do Internetu, przeszkolenia z zasad korzystania z komputera i Internetu oraz pokrywania abonamentu za Internet”poinformowała dziś Iwona Sinkiewicz – rzecznik prasowa świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego. .

„Województwo świętokrzyskie znajduje się na szarym końcu, jeśli chodzi o wykorzystywanie Internetu przez mieszkańców – alarmuje Lech Janiszewski, członek Zarządu Województwa. „Należymy też do regionów uboższych jeśli chodzi o poziom dochodów na głowę mieszkańca oraz do regionów o najwyższym poziomie bezrobocia. W tej sytuacji aktywność w sięganiu po środki w ramach tego programu powinna być w naszym województwie zdecydowanie większa” – dodaje Lech Janiszewski.

Jego zdaniem, nie można sobie pozwalać na utratę żadnej okazji do pozyskania środków. Bez poważnego zaangażowania wielu samorządów nie nadgonimy dystansu dzielącego nas od innych. Ma on nadzieję, że w kolejnych spotkaniach aktywność samorządów będzie większa .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz