środa, 11 marca 2009

Promocja albumu „Milenium Świętokrzyskie – cywilizacja Krzyża”

Wróciłem właśnie z promocji albumu pt. „Milenium Świętokrzyskie – cywilizacja Krzyża”, która odbyła się w kieleckim WDK. Bardzo milą niespodziankę sprawiła mi depesza PAP na temat tej książki, która ukazała się przed chwilą.

Przy okazji pragnę podziękować kilkuset Czytelnikom, którzy byli na promocji. Szczególnie dziękuję Ojcom Oblatom ze Świętego Krzyża, którzy nie tylko zaszczycili imprezę promocyjną, ale też wyrazili się z uznaniem, co do pomysłu stworzenia albumu, który podsumował wszystkie działania, jakie podejmowano w czasie Świętokrzyskiego Milenium.

Bardzo dziękuję za pozytywne głosy, które padały ze strony samorządów, których przedstawiciele byli w Komitecie Milenijnym. Jeden szczególnie utkwił mi w pamięci. Mianowicie, przedstawicielka Kieleckiego Starostwa Powiatowego podkreśliła to, że zazdrości Wydawcy, autorom i redaktorem pomysłu takiej książki. "Szkoda, że taki pomysł nie wpadł nam - organizatorom uroczystości milenijnych. Jednak bardzo ucieszyło nas to, że uczyniono to niezależnie od nas oraz w poczuciu misji”.

Jako współredaktor całego albumu i autor części dotyczącej kalendarium milenijnego dziękuję za te słowa, gdyż wszyscy tworzyliśmy tę książkę zrzekając się solidarnie z wynagrodzeń za pracę. Liczyło się dla nas wówczas to, że tworzymy książkę, która ma upamiętniać bardzo ważne chwile dla Sanktuarium Krzyża Świętego, naszego regionu, ale przede wszystkim Kościoła Katolickiego. I tylko to się liczyło. Dlatego też nikt z nas nie liczył na żadne profity (ani też tego nie wypominamy), a jedynie zabiegaliśmy o pieniądze, by album mógł się ukazać. Wspominam o tym, gdyż bardzo często w kuluarach pytano nas o te sprawy.

Zapewne jeszcze nie raz będę wracał do tematu albumu. Dzisiaj, na gorąco po promocji pozostaje mi tylko życzyć wszystkim, którym wpadanie ta książka w ręce, po prostu dobrej lektury.

Foto. Marek Piskulak

Na pierwszym zdjęciu: Wydawca Antoni Dąbrowski (drugi od prawej) oraz współautorzy i redaktorzy albumu.
Na drugim zdjęciu: pierwszy od prawej Ojciec Karol Lipiński OMI – rektor Kościoła p.w. Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu, w czasach obchodów – ekonom klasztoru oblackiego, natomiast pierwszy od lewej, to obecny kustosz klasztoru, superior Ojciec Józef Niesłony OMI, w środku współautor albumu.
Na trzecim zdjęciu: liczni Czytelnicy, którzy przybyli na promocję

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz