środa, 8 kwietnia 2009

KielceLive.pl - portal informacyjno - społecznościowy


Portal kielceLive.pl ma otworzyć Kościół kielecki szczególnie na młodych ludzi oraz dotrzeć z informacjami o tematyce religijnej i kościelnej do mediów. W internecie jest od dzisiaj umieszczona jego wersja beta (testowa). Pełne uruchomienie planowane jest po Świętach Wielkanocnych.

Dzisiaj zaraz po śniadaniu wielkanocnym zorganizowanym dla dziennikarzy mediów kieleckich z inicjatywy ordynariusza kieleckiego bp Kazimierza Ryczana odbyła się prezentacja nowego portalu katolickiego KielceLive.pl - Twoje Kielce Twoje życie. Prezentował go ks. Jan Duda – koordynator projektu.

W tym miejscu pragnę nadmienić, iż ks. Jan Duda, jeszcze w trakcie nauki w kieleckim Wyższym Seminarium Duchownym był współpomysłodawcą i jako diakon pełnił funkcję redaktora naczelnego pisma „Obecni”, które od chwili powstania cieszy się nadal niezmiennie ogromnym zainteresowaniem i uznaniem nie tylko w kręgach duchowieństwa ale także wśród świeckich intelektualistów.

Pozwalam sobie na wspomnienie o działalności medialnej ks,. Jana Dudy, gdyż ordynariusz kielecki bp Kazimierz Ryczan angażując taką osobę do nowego projektu dał tym samym nadzieję, że przedsięwzięcie odniesie sukces wzorem właśnie „Obecnych”.

Portal KielceLive.pl i zintegrowany z nim serwis Diecezja.Kielce.pl. razem połączyły ze sobą platformę społecznościową z bazę informacyjną o parafiach i jej kapłanach.

Ksiądz Jan Duda, podczas prezentacji portalu zaakcentował to, że nowe dzieło medialne ma za zadanie pomóc w otwarciu się Kościoła kieleckiego na młodych ludzi. Dlatego też, hierarcha kielecki błogosławiąc to przedsięwzięcie jednocześnie dał „zielone światło” zarówno księdzu Dudzie, jak też rzeszy młodych ludzi rekrutujących się z kieleckich uczelni i szkól średnich, pragnących mówić swoim głosem o Bogu, Kościele Katolickim i swoich sprawach.

W związku z tym na portalu KielceLive.pl każdy będzie mógł stworzyć swój własny profil, prowadzić blog i zamieszczać zdjęcia. Zalogowani użytkownicy maja teraz możliwość kontaktu z księżmi za pośrednictwem sieci. Wierni klikając w zakładkę o nazwie "Pod koloratką", będą mogli zamieścić pytania dotyczące kościoła i wiary, których nie odważyliby się zadać w rzeczywistości. Ks. Duda gwarantował podczas prezentacji, że na pewno otrzymają na nie odpowiedź.

Serwis Diecezja.Kielce.pl. będzie stanowić bazę informacyjną o kapłanach, Mszach świętych i uroczystościach odbywających się w parafiach. Ponadto znajdzie się tam pełne kompendium wiedzy o historii kieleckich parafii i ich codziennym administrowaniu.
PS
Foto Andrzej Piskulak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz