piątek, 3 kwietnia 2009

Kielce: wojewoda przyznała „Laury Świętokrzyskie”

Wojewoda świętokrzyski Bożentyna Palka Koruba wręczyła „Lury Świętokrzyskie” dla wyróżniających się w regionie: osób, gmin, przedsiębiorstw i gospodarstw rolniczych.

Podczas dzisiejszej gali w Kieleckim Centrum Biznesu "Exbud” rozstrzygnięto konkurs wojewody ''Laur świętokrzyski''. Wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka - Koruba wręczyła statuetki w kilku kategoriach.

„Człowiekiem Roku” został Piotr Lichota, prezes Stowarzyszeń "Bałt” i "Delta”, twórca Bałtowskiego Parku Jurajskiego.

Redaktor Ewa Okońska z Radia Kielce otrzymała statuetkę wygrywając w kategorii "Dziennikarz Roku”. Jest ona kierownikiem redakcji publicystki. Prowadzi autorski program „Spodziewany Gość”, w którym przedstawia znane postaci z regionu Świętokrzyskiego. Jest gospodarzem audycji „Radio Polonijne” oraz programu „Punkty Widzenia”, o problematyce społecznej.

"Laur Specjalny” odebrał biskup pomocniczy diecezji kieleckiej, Marian Florczyk – delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców .

W kategorii "Przedsiębiorstwo w Regionie” przyznano dwie statuetki: firmie "Supon” oraz "Wodociągom Kieleckim”.

"Gminy Roku”, triumfowały dwie: Ostrowiec Świętokrzyski oraz Bieliny.

Także dwa "Laury Świętokrzyskie"” wręczono w kategorii "Gospodarstwo Rolnicze w Regionie”: Stadninie Koni w Michałowie oraz Gospodarstwu Rolnemu Sławomir Król z Brzustowej.

Celem konkursu jest wyróżnienie przedsiębiorstw, gmin oraz osób, które wnoszą znaczący wkład w rozwój i promocję regionu oraz przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Ziemi Świętokrzyskiej w Polsce i Europie. Nagroda ma charakter honorowy. Zwycięzcy wyłonieni na wniosek kapituły konkursu przez wojewodę otrzymują dyplom i statuetkę. Mają także prawo używać we wszelkich materiałach firmowych i reklamowych tytułu „Laureat Nagrody Wojewody Laur Świętokrzyski".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz