czwartek, 23 kwietnia 2009

Świętokrzyskie: rok raczkowania Portalu Informacji Kulturalnej

Ponad 807 tys. razy odwiedzona została przez rok istnienia strona Portalu Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego. W tym czasie redakcja zamieściła w swoim serwisie 5 270 fotografii, 315 materiałów filmowych oraz ponad 60 plików audio. Opisanych zostało bez mała 2 tysiące wydarzeń. Zarejestrowało się na portalu bez mała 300 osób oraz ponad 80 współpracujących instytucji i ośrodków kultury.

Portal Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego, działający przy wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach będzie świętował 5 maja br. rok istnienia.

„Przez ten rok przestaliśmy raczkować, stanęliśmy na nogach i podziwiamy świat z innej perspektywy. Nabraliśmy doświadczenia, poznaliśmy ciekawych ludzi, nawiązaliśmy współpracę z instytucjami i placówkami kultury, odwiedziliśmy interesujące miejsca oraz zrealizowaliśmy ponad trzysta materiałów filmowych” – poinformowała dzisiaj Edyta Ruszkowska, rzecznik prasowy z Wojewódzkiego Domu Kultury.

Z dalszej części komunikatu, jaki otrzymałem wynika, że przez rok na stronie internetowej zamieszczonych zostało ponad 5200 fotografii z różnych zakątków regionu świętokrzyskiego, które w dużej części są zdjęciami autorstwa kielczan współpracującymi z PIK. Redakcja nawiązała współpracę z młodzieżą ze szkół średnich, studentami, młodymi artystami i pisarzami oraz osobami, które aktywnie uczestniczą w kulturze.

„W naszym nowoczesnym studiu telewizyjnym gościliśmy między innymi: Rafała Olbińskiego, Aloszę Awdiejewa, Wojciecha Cejrowskiego, Michała Bajora.Wywiadów udzielili nam również: Jan Machulski, Katarzyna Groniec i Grzegorz Turnau. Przez ten rok wielu z internautów odwiedzających naszą stronę uczestniczyło w bezpłatnych kursach i szkoleniach. E-learning,czyli nauce przez Internet. Między innymi w: kursach gry na gitarze, nauce rysunku artystycznego oraz układaniu kompozycji kwiatowych” – dodaje Edyta Ruszkowska.

Portal współpracuje z 80 placówkami i instytucjami kultury z terenu województwa świętokrzyskiego. Dla ośrodków kultury PIK to świetne miejsce na bezpłatną promocję swojej działalności. W serwisie PIK, w stale poszerzającej się zakładce "Ludzie kultury" zgromadzono ponad 130 życiorysów osób związanych z kulturą i województwem świętokrzyskim. Można znaleźć tam również porady językowe, przeczytać artykuły na temat zapomnianych tradycji i obrzędów oraz znikających zawodów, zapoznać się z recenzjami filmowymi i teatralnymi, a także obejrzeć relacje z imprez kulturalnych, artystycznych, koncertów i festiwali.


PS

Od siebie.

Z dużą uwagą obserwuję Portal Informacji Kulturalnej od pierwszego jego dnia istnienia. Z okazji „roczku” chylę tu szczególnie czoła, jeśli chodzi o profesjonalne produkcje telewizyjne. Jestem pełny podziwu dla redaktorów studia telewizyjnego, że przez rok czasu potrafili udowodnić, iż nie ustępują pola swoim kolegom z profesjonalnych studiów telewizyjnych i jak równi z równymi potrafili rywalizować. Jako byłemu animatorowi kultury w regionie oraz dziennikarzowi, zajmującemu się problematyką kulturalno – artystyczną podoba się bardzo interesująca współpraca redakcji PIK z placówkami kulturalnymi regionu świętokrzyskiego oraz bezpośrednio z artystami. Myślę, że te środowiska należy w końcu dowartościować, bo do tej pory wielu artystów kieleckich, by mogło zaistnieć w regionie świętokrzyskim najpierw musiało odnieść sukces w Warszawie. Z okazji Roku Istnienia ślę Całej Redakcji oprócz słów uznania, także słowa nadziei, by nie poprzestała na pierwszych interesujących zakładach serwisowych...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz