środa, 11 lutego 2009

Domowa telewizja dla ludzi „przykutych do lóżek”

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej imienia Jana Pawła II w Kielcach mają od dziś swoją wewnętrzną – domową telewizję. Została ona uruchomiona z okazji Światowego Dnia Chorego. Poświęcił ją sufragan kielecki bp Kazimierz Gurda.

Bp Kazimierz Gurda, przewodniczył dzisiejszej uroczystej Eucharystii w kaplicy DPS im. JP2 przy ul,. Jagiellońskiej. W trakcie Mszy św. poświęcił wewnętrzną telewizję i wraz z towarzyszącymi duchownymi udzielił pensjonariuszom sakramentu namaszczenia chorych W uroczystości wzięli także udział: prezydent Kielc Wojciech Lubawski, przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Marek Słoń i prezes firmy Maxtel Waldemar Kryś.


Wewnętrzną telewizję domową wykonała firma Maxtel. Dzięki niej osoby schorowane, które nie mogą opuszczać swoich pokoi mają teraz możliwość uczestniczenia nie tylko w codziennej Mszy Św. ale również w innych wydarzeniach kulturalnych organizowanych w klubie DPS.

"Bardzo wielu mieszkańców naszej placówki przebywa na stałe w pokojach. Są to osoby leżące, niepełnosprawne. To przedsięwzięcie jest przede wszystkim dla nich. Pozwoli im bardziej uczestniczyć w życiu naszego domu" – powiedziała mi Anna Śleźnik - dyrektor DPS.

W Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Jagiellońskiej mieszka około 280 osób. Połowa podopiecznych to ludzie przykuci do łóżek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz