poniedziałek, 23 lutego 2009

„Rytmy” - nowy świętokrzyski kwartalnik

Otrzymałem zaproszenie na pierwsze redakcyjne spotkanie nowotworzonej w Kielcach gazety – kwartalnika „Rytmy”, które odbędzie się 26 lutego br. w jednej z sal WDK. Ma on zapełnić lukę po „Dedalu”, o którego upadku pisałem kilka dni temu w tym blogu Artystom potrzebna jest trybuna twórcza ...

Skąpych informacji udzieliła mi, jedna z inicjatorek pisma, była zastępca redaktora naczelnego „Dedala” – Aneta Lech. Uczyniła to z zastrzeżeniem, że wszystkiego dowiem się podczas spotkania czwartkowego.

Wydawcą ma być Towarzystwo Przyjaciół Zespołu „Arianie”. Redaktorem naczelnym został dr Stanisław Rogala - pracownik naukowy Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach i pisarz (osiem powieści, siedem zbiorów opowiadań, sześć tomów wierszy, dziewięć opracowań o charakterze naukowym, przewodniki po Kielecczyźnie) W ubiegłym roku obchodził 40-lecia pracy twórczej i 60. urodziny .

Tematyka „Rytmów” – artystyczno – kulturalna (w spadku po "Dedalu") uzupełniona ma być dodatkowo o publicystykę z zakresu nauki, edukacji, turystyki i krajoznawstwa. Trzon zespołu redakcyjnego tworzą dziennikarze i publicyści z „Dedala”.

A oto niektóre parametry gazety: częstotliwość – kwartalnik, zasięg - województwo świętokrzyskie, format – A4, nakład w przedziale 500 - 1000 egz., objętość ponad 40 stron.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz